Ziemas braucieni pieveikti

Sveiki vilcienotāji!

Apsveicu ar kalendārā pavasara iestāšanos un laicīgi (paspējām pēdējā brīdi) noslēgtu otro kārtu.
Tā kā vilcienu iepirkuma konkursā kārtējo reizi ir nomainīts uzvarētājs, un iepriešējais, protams, ar to nav mierā un sola tiesātiees, tikmēr nākas vilcienus bīdīt un pat dažreiz sliedes rakt tuvākās un tālākās zemēs. Nu, piemāram, ASV un Francijā.

Kārtas apskats.
Vecrīgas 4nieks (Ilva, Evita, Chi, Bindons)
Fun fact – protokols sākas ar komentāru “Man vajag iedzert!”, bet apakšā – “Ap 21niem visi sāk šļupstēt”. Sakritība? Nedomāju vis.
Sāka ar smago galu – Franciju.
Bindons Franciju jau bija spēlējis, Chi – tā kā jā, tā kā nē, Ilva pa gabalu bija redzējusi un Evitai pilnīga debija.
Tieši tā tas arī tas izpaudās rezultātos – Bindons meičas pamatīgi apspēlēja (paņēma uz pieredzi), Chi labākais rezultāts no zaudētājiem, Ilva kaut ko sabakstīja, bet Evitas rezultāts bija apmēram puse no uzvarētāja. (Man gan lidz tam šķita, ka Evita kā vietējā varētu pārzināt Francijas vilcienu sistēmu un īpatnības, bet izrādās, ka tomēr ne.)
Turpināja ar ASV.
Chi bija uzticīga sen pārbaudītajai metodei “paņem 2 misijas un ātri pabeidz”, BET – Bindons acīmredzot turpināja Francijā uzņemto tempu, un vinnēja arī šeit, apsteidzot Chi par nieka 2 spēles punktiem. Evita un Ilva, spriežot pēc rezultātiem, bija izgājušas. (Vai iegrimušas LTV1, vismaz komentāros kaut kas tur ir pieminēts)
Tādējādi Bindonam dubultuzvara, Chi – viduvēji, Ilva un Evita – vienkārši smuki izskatās. Punktos neesot laime. Hmm…

Mārtiņielas kvartets. (Raimonds, Zzuks, Egita, Liene)
Informācija ir ļoti skopa, redzu tik, ka Kate turpina apgūt mašīnista arodu un sanāk tīri labi (kad satikšu klātienē, pārbaudīšu vai burtnīcās arī ir tik smuks rokraksts)
Savukārt par notikumiem laukumā.
ASV – Egita uzvara nepārsteidza, rezultāts – ļoti atzīstams, 133 punkti, bet pārējie turēja līdzi un visi izspieda virs simts. Šajā četriniekā Chi taktiku laikam mēģināja kopēt Liene – misijas 2/2, bet tomēr visātrāk pabeidza Raimonds. Un ar 16 punktiem misijās uzvarēt tomēr varētu būt visai sarežģīti.
Francija – Liene bija sapratusi, ka ar 2 misijām nav aršana, tāpēc šoreiz izpildīja 7/7 (kārtas labākais rezultāts misijām FRA) un diezgan likumsakarīgi vinnēja, neskatoties uz Raimonda steigu. Zzuks acīmredzot Francijā apmaldījās, tur tak tos vārdus izrunā pilnīgi savādāk kā raksta! 😀

Zvirgzdija. (Uldis, Anita, Zvirgzdi, Daina)
Šeit par Francijas ekspertu uzdevās Uldis, Anita turēja līdzi un daudz neatpalika. Spriežot pēc punktiem par ceļiem, līdzi turēt mēģināja arī Seymour, taču kaut kas acīmredzot nesagāja un ar 3 misijām no 4 tiekot pie mīnus 3 punktiem (pēc kartes izskatās, ka neaizbrauca uz Nicu, pludmale jau bija aizņemta, konkurenci tomēr nesastādīja. Dainai it kā bija gan ceļi, gan misijas, bet abi visnotaļ pieticīgi, un tāds arī gala rezultāts.
ASV – arī Daina bija izdarījusi secinājumus, un izpildīja misijas 7/7. Droši vien, jebkurā citā reizē tā būtu uzvara, vai kā minimums ļoti tuvu tam, ja vien ne Anita. 4 visnotaļ garas misijas ar gariem ceļu posmiem un iespaidīgi 154 punkti. Uldis tika apsteigts vairāk kā uz pusi, jeb runājot kāršu terminoloģijā – pēc Zoles (uzvaras Francijā) nāk krišana 😀

Ziepniekkalna “veikals” (Salvis, Cipāns, Eds, Kārlis)
Kā jau īstei profesionāļi, piefinišējām kārtu pēdējā datumā, otro spēli beidzot ap 23jiem 🙂
ASV. Visapņēmīgāk noskaņots cīņai šķiet bija Edžiņš, kurš daudz nedomājot, kā pirmais spēlētājs, pirmo gājienu sāka ar uzliktu vagonu. Apmēram līdz spēles vidum viss ritēja normāli, līdz pēkšņi Eds aizbūvējās uz Monreālu (un Cipānam bija 20 punktu misija ar galapunktu Monreālā) Cipāns mēģināja glābt, kas glābjams, bet pēc otrā aizbūvētā ceļa bija skaidrs, ka misija ir neizpildāma un no potenciālā rezultāta būs jāmīnuso 40 punkti. Kamēr risinājās cīņa par Monreālu, tikmēr Salvis neviena īpaši netraucēts mierīgi uzvarēja, Eds daudz neatpalika, Kārlis, gluži kā Liene – misijās 16 punkti, gari ceļi un kopumā ne šis, ne tas, bet Cipāns, pat ar 2 neizpilditām misijām (20 un 11pt) kaut kā sakasīja 94 punktus, izvairoties no sagrāves.
Francijā savukārt sīvākās cīņas notika Francijas ziemeļos, kur par prāmju ceļiem un ostu kontroli cīnījās Cipāns un Salvis, tikmēr Eds izmantoja veiksmīgi paņemtās starta misijas, pieplusoja vēl pārīti un uztādīja kārtas labāko rezultātu – 139 punkti. Otrais – Cipāns, bet trešo un ceturto vietu šķīra vien viens punkts – Salvim 91, Kārlim 90.
Spriedze laukumā bija tāda, ka beidzoties spēlei izrādījās, ka Salvis ir sākumā attaisījis alu un … tā arī viņš tur atvērts stāvēja 🙂 Pēcspēles komentārs bija – “Es aizmirsu dzert, tāpēc zaudēju!”. Skarbi, bet gadās arī tā.

Turnīra kopsavilkums.
Šajā kārtā bija tikai viena dubultuzvara, un līdz ar to Bindonam, gan kārtas uzvarētāja tituls, gan pārņemta uzvara kopvērtējumā – 387.2 punti, 3 uzvaras no 4 spēlēm.
Uz otrā pakāpiena – Anita – 2 uzvaras + 2 solīdas spēles un 383.4 punkti.
Salvim saglabā pozīciju pjedestālā uz trešā pakāpiena 380.5 punkti (starp citu, arī 3 uzvaras 4 spēlēs, bet te parādās cik liela nozīme ir katras spēles punktu starpībai)
Turpat netālu grozās pagājušās kārtas pjedestāla iemītniece Chi – 378.3, vēl mazliet tālāk – Eds (367.4) un Raimonds – 366.1.

Saraksta otru galu visai negaidīti noslēdz Kārlis ar 254.1. Evitai 270.5, Egitai, pateicoties pirmās kārtas fiasko 276.5, Ilvai 281.2.
Pārējiem – virs 300 un mazāk kā pjedestālistiem 😀 (tabula ir mājaslapā)

Nākamā kārta.
Martā turpinam ASV tēmu , izspēlējot gan parasto veriju, gan vecos rietumus (Old West).
Vai būs Wild West – tas jau atkarīgs no spēlētājiem 🙂
4nieki:
* Zvirgzdi, Salvis, Egita, Ilva
* Kārlis, Uldis, Chi, Zzuks
* Bindons, Liene, Cipāns, Anita
* Raimonds, Evita, Daina, Eds

P.S. Sākam veidot turnīra balvu fondu.
Dalībnieki 10 eur var man skaitīt uz:
a) Swedbank – http://www.swedbank.lv/pay?id=t3jordzb2mwt
b) Revolut
c) tiekoties, $
d) citi varianti (dod ziņu)