2019tais iestartēts!

Sveiki dārgie kolēģi no transporta un loģistias nodaļas! 🙂

Ziņoju, ka esam iekļāvušies laika limitos un izspēlējuši pirmās kārtas spēles. (Kārtas pagarināšana no 2 nedēļām uz 1 mēnesi ir devusi acīmredzamus rezultātus, ja neskaita mīnusu, ka paspēj jau aizmirst notikumus, kas notika mēneša sākumā)

Tā kā pats šoreiz klātienē biju tikai vienā izspēlē, un tajā pašā kā spēlētājs, tad atstāsts pēc protokoliem.

Pirmie turnīru uzsāka nepacietīgais Mārupes četrinieks (Chi, Daina, Cipāns, Egita)
Daina bija izteikti nepacietīga, abās spēlēs iestartējot pirmo vagonu.
Otrajā spēlē debiju piedzīvoja arī jauni mašīnisti (Kate)
Vēl ir komentāri par Valsts Kasi, alkonautiem, klātesošo Valsts kontroli (jaunā Ilvas darbavieta?), bet to īpaši nekomentēšu.
Ja par spēlēm – Eiropā Chi visus ierasti izChikarēja ar veco labo taktiku “paņemt 2 misijas un ātri pabeigt”. Pārējiem rezultāti no viduvēja līdz mēreni draņķīgam.
Arī Āzijā Chi nosmēla uzvaru, šoreiz gan ne tik pārliecinošu – vien par viena nobrukuša vagona tiesu vairāk kā Cipānam. Daina mēģināja atkārtot Chi pirmās spēles uzvaras recepti, sanāca viduvēji, savukārt Egitai fiasko – misijas 1 no 5, misiju punkti – mīnu 38, kas kopumā deva 22 spēles / 18.5 turnīra punktus.
Ziņoju, ka kopš tās spēles Egita OFICIĀLI ienīst Chi un Cipānu (par laimi, vismaz neoficiāli viss joprojām ir kārtībā).

Patieībā viss spēļu liktenis (manuprāt) tika izšķirts jau pirms spēles, kad Chi un Egita īsti nevarēja novienoties, kura tad spēlēs ar sev ierastajiem dzeltenajiem vagoniem. Nācās lozēt, dzeltenie tika Egitai, bet.. turnīra tabulā labākos rezultātus raksta ar sarkano fontu un Chi paņēma sarkanos vilcieniņus.

Nākamie – Mārtiņielas partizāni.
Partizāni tāpēc, ka protokoli ir ļoti skopi.
Eiropa. Viens ir skaidrs – prāta spēlēs Anita nekad netiktu Ģeogrāfu mafijas komandās 🙂 (A: Tā ir Āzija? I: Nē, Eiropa, bet kājām gaisā. A: Eiropa kājām gaisā izskatās pēc Āzijas…)
Bet, kad ar kartes orientāciju bija tikts skaidrībā. Anita vienkārši ņēma un uzvarēja. Man šķiet, ka tā kartes grozīšana vienkārši bija uzmanības novēršanas manevrs 🙂 Rezultāti gan visiem ļoti blīvi.
Āzija. Ja pirmajā četriniekā mājas sienas nepalīdzēja, tad šeit gluži pretēji – Zzukam misijas 8/8, visvairāk savienojumi un uzvara. Pārējie gan arī nospēlēja samērā cienījami, un konkrētie rezultāti priekš Āzijas kartes – Zzukam – izcili, pārējiem – salīdzinoši labi. (Šis gan ir tas gadījums, kad ar vienkārši “labi” un “viduvēji”ir krietni par maz)

Dienu vēlāk. Vecrīgas klubiņš (Salvis, Evita, Uldis, Liene)
Protokolu īsais apkopojums – Ilva ēda, Evita protokolēja 🙂
Eiropā Salvis turnīra jaunpienācējiem un Nadeždas kausam parādīja, kā tā spēle jāspēlē, vienkārši sagraujot pārējos (Eiropā 174 punkti, pārsvars pār tuvāko sekotāju 50 punkti. Būs jāpaskatās vēsturiskā statistika, vai šis nav visu turnīru Eiropas rekords)
Āzija jau bija krietni saspringtāka, taču arī šeit uzvara Salvim.

Visbeidzot, Imantas kvartets (Zvirgzdi, Kārlis, Bindons, Raimonds)
Tā kā kurzemniekiem (sevišķi tur kur ir svarīgi cilvēki hūtēs), laika josla ir ar nobīdi uz rietumu pusi, tad ir diezgan loģiski, ka Kurzemes priekšpilsētā notika pēdējās izspēles.
Šoreiz Raimonds bija izvēlējies viesu uzņēmēja statusu (var jau būt, ka piespieda, bet par to vēsture klusē)
Eiropa. Cīņa bijusi salīdzinoši līdzīga, bet ar uzvaru Bindons ir pieteicis, ka arī ar jauniņajiem būs jārēķinās.
Āzijā – Seymouram uzvara, Raimonds min uz papēžiem, Bindonam misijās tikai 20 punkti, bet vismaz kaut kāds rezultāts, savukārt Kārlis mēģina pārspēt Egitas “sasniegumus” – misijās – 0/3 un mīnus 30, spēlē 34 / turnīrā 29.6 punkti.

Bindons prasa vai ir statistika un nominācijas par izdzero alu. Pagaidām nav, bet, ja būtu viņš varētu konkurēt par top pozīcijām.
Vīna patēriņā gan konkurence būtu daudz sīvāka un dalībnieku pārstāvniecība plašāka 🙂 (un spēle “vai tas ir vīns”, nākamajā kartā Bindonam tieši pretiniekos 3 dāmas, kas var gan izstāstīt par spēles rašanos, gan arī noteikumus yn demonstrāciju novadīt 😀 )
P.S. Tā mašīnista rīcību, kurš ir parakstījies “MZGD” izskatīs turnīra ētikas komisija! Šis tomēr ir nopietns turnīrs un protokols – nozīmīgs dokuments!

Kārtas kopsavilkums (šoreiz – pagaidām arī visa turnīra)
Pjedestāla pirmo pakāpienu un vesti dala Salvis un Chi (abiem pa 210)
Sudrabs – Zzukam (201)
Bronza – Raimonds (186.8 – 2 ciešas otrās vietas var dot labāku rezultātu kā 1 uzvara un viena viduvēja zaude)
Koka medaļa 0.2 punktu atstatumā (186.6) – Anita

Otrā galā negaidīts līderis – Egita (84.1). Kārlis centās, bet tomēr par īsu (107.7)

Nākamā kārta.
Laiks: februāris
Spēles – USA un Francija
4nieki:
* Zvirgzdi, Uldis, Daina, Anita
* Kārlis, Salvis, Cipāns, Eds
* Bindons, Evita, Chi, Ilva
* Raimonds, Liene, Egita, Zzuks

Gatavojam picu ar bekonu, smirdulīšus* un vīnu un spēlējam 🙂

*tiem kas nezin – smirdulīši ir sieri, ko ved Evita. Var izlīdzēties arī ar vietējo veikalu sortimentu, bet oriģinālie smirdulīši tomēr ir ar augstāku pievienoto vērtību 🙂