2. kārta – Āfrikā mori dumpojas…
|Labrīt 😉 (pārsvarā)
Ipriekšējos turnīros, kā jau noskaidrojām, eksistē Čī metode – “Tu pačīksti, ka viss ir slikti, un tad tu vinnē!”
Un tagad anekdote, saistīta ar vilcienu tēmu:
Stacija. Daudz cilvēku. Starp viņiem arī 3 fiziķi un 3 ķīmiķi, kuri dodas uz kaut kādu konferenci (iespējams, pat, ka visi uz vienu un to pašu). Tā nu viņi stāv rindā pēc biļetēm, vārds pa vārdam, sapazīstas, un izrādās ka brauks ar vienu vilcienu. Pienāk ķīmiķu kārta, viņi nopērk 3 biļetes (katram vienu). Fiziķi nopērk uz visiem vienu. Ķīmiķi: – a kā jūs visi ar vienu? Fiziķi: -Tad jau redzēsiet.
Tā nu visi sēž vagonā, vilciens sāk braukt, pēc laika nāk biļešu kontrolieris. Visi fiziķi aizskrien un ieslēdzas tualetē. Ķīmiķi skatās – kas nu būs. Kontrolieris, visam vagonam biļetes pārbaudījis, tiek līdz tualetei un pieklauvē. Durvis paveras, pa šķirbiņu parādās izstiepta roka ar biļeti, kontrolieris nokompostrē un aiziet, fiziķi atgriežas vietā. Ķīmiķiem skola rokā.
Paiet pāris dienas, visi atlal satiekas stacijā,, šoreiz jāpērk biļetes atpakaļceļam. Ķīmiķi tagad gudri, nopērk uz visiem vienu. Fiziķi nepērk vispār. Ķīmiķi -a kā ta jūs? Fiziķi -tad jau redzēsiet;)
Atkal visi vagonā, atkal nāk kontrolieris. Visi aizjož, fiziķi iespraucas vienā tualetē, ķīmiķi otrā. Pēc kāda laiciņa viens no fiziķiem iznāk un pieklauvē pie ķīmiķu WC durvīm, paveras sprauga un no tās roka ar biļeti. Fizķis biļeti savāc, un atgriežas savā kabīnītē. Stāsta turpinājumu paši variet iztēloties, bet morāle ir – “fizikas metodes ķīmijā nedarbojas!”
Taču daži “ķīmiķi”, acīmredzot, mēģināja pielietot “fiziķu” metodes, kā rezultātā:
Kārtas sākumā Anita izcēlās ar 3 rekordu pārsišanu – vismazāk punkti spēlē (10),vismazāk turnīra punkti (6.8) un vismazāk punktu misijās (-38)
Taču pietika Anitai uz brītiņu nozust no apvāršņa, kā Egita pārspēja gan šos augstākminētos, gan arī vienas kārtas rekordu, pie tam ar vērienu – msijās mīnus 57, spēles punkti mīnus 11, turnīra punkti – 0, un pat neskatoties uz Anglijas 40punktīgo celu, kārtas rezultāts ir nieka 22.7 (kārtā izpildītas 2 misijas no 8). Lai saprastu cik ir 22.7, pateikšu, ka parasti lejasgals “cīnās” +/- ap 100 punktu robežu.
Tieši šajās spēlēs bija kaislības un asumiņi – gan Ziepniekkalnā, gan Vecrīgā, savukārt Mārtiņa ielā ievēroja eventa nosaukumu, un savas spēles izspēlēja vēsā angļu mierā. Tas gan nenozīmē, ka nebija kaislību. Bija, bet pie blakus esošā galda, kur tika spēlēta Katana. Un kuru, starp citu, spēlēja augstākminētās Egita un Anita 😛 Lai mazinātu (vai tieši otrādi) sazvērestības teorijas, vien piebildīšu, ka katanoja vēl arī Kārlis un Guntra.
Bet nu – par tiem, kam spēle gāja no rokas.
Arī šajā kārtā nevienas dubultuzvaras un līdz ar to nevienam nav 210 punktu, vēl jo vairāk, pat 200 punkti netika sasniegti.
Vistuvāk mērķim tika Chi – 199.6 punkti (atliek vienīgi minēt, ar pačīkstēšanas metodi vai bez, tā kā klāt nbiju, tad nezinu)
Par nieka puspunktu mazāk savāca Salvis – 199.1 (ja nebūtu kļūdas pēc nometis misiju, ko plānoja pildīt, būtu gan uzvarējis Āfrikā, gan visā kārtā.)
Pēc pirmās kārtas neveiksmes Zuks bija sasparojies, Āfrikā misijas 7/7, cienījami nospēlēta Anglija un rezultātā bronza ar 192.9
Cipāns bija tuvu, bet pietrūka pavisam nedaudz – 191.2
Šis gan bija ļoti izteikts līderu 4nieks, jo nākamajam sekotājam ir tikai 166.7. Ņemot vērā, ka tā ir Evita, tad diez vai vietā ir vārds “tikai”, bet tā kā spēlēja arī Sofija (Anglijā misijas 8/8 un 94.8 p.), tad tomēr šis būs atbilstoši.
Par neveiksminiekiem jau ir apraksta sākumā – Anita centās, Egita pārspēja.
Kopvērtējums.
Cīnas solās būt ļoti spraigas, jo, lai arī ir aizvadītas tikai 2 kārtas, pie vismaz vienas uzvaras ir tikuši 9 spēlētaji no 12.
Oranžo vesti un līdera godu ar nepieklājīgu atrāvienu pārņem Salvis (386.7 punkti, atrāviens 34.5) Savā ziņā labi, ka nometa to Āfrikas misiju, jo tad atrāviens būtu vēl nepieklājīgāks.
Otrā vieta – Zuks – 352.2
Trešais – Kārlis – 341.7
Ja godīgi, tad otrā un trešā vieta man ir mērens pārsteigums.
Tāpat kā kārtā, arī kopvērtējumā ceturtais ir Cipāns, no Kārļa atpalieot par nieka puspunktu (341.2)
Otrajā galā šobrīd pārliecinoši dominē Egita. (atgādināšu – tā pati, kura iepriešējā turnīrā pārliecinoši turējās līderos un nosmēla pusi balvu)
Tā kā raksts top pirmdienā, ziņoju, ka 3. kārta jau ir sākusies.
Šoreiz pārmaiņas pēc ierastos 4niekus nomainīsim uz 3niekiem, un ar ziemas atnākšanu pāriesim uz sniegotākām valstīm.
Laiks: 24. oktobris – 6. novembris
Spēles: Ziemeļvalstis un Šveice (Šveice ir Indijas kartei otrā pusē)
3nieki:
* Egita, Cipāns, Salvis
* Evita, Daina,Zuks
* Ilva, Kārlis, Eds
* Anita, Chi, Zvirgzdi
Kas jāņem vērā.
Z-valstis:
* Izmanto 40 vilcienus
* Džokerus var ņemt kā parastās krāsu kārtis, bet var izmantot tikai prāmju un tuneļu ceļos (izņēmums – 9nieka ceļš, kur jebkuras 4 kārtis (tai skaitā džokeri) var izmantot kā krāsu kārti).
Pie 3 džokeriem kārtis nenovāc (tādējādi galdā teorētiski var būt pat 5 džokeri)
Tuneļos un prāmjos jebkuras 3 kārtis var tikt izmantotas kā džokeris.
10 punktu bonuss par visvairāk izpildītajām misijām.
Šveice.
* Izmanto 40 vilcienus
* Džokerus var ņemt kā parastās kārtis, bet var izmantot tikai prāmju un tuneļu ceļos
Atšķirībā no Ziemeļvalstīm, ja atvērtajās kārtīs ienāk 3 džokeri, ir jāizliek jaunas kārtis.
Tiekamies Murmansk – Lieksa ekspresī 😉
Cipāns
Bonuss tiem, kas visu ir izlasījuši līdz galam.
Pateicoties izpalīdzīgiem kaimiņiem, esmu ticis pie Ziemeļvalstu spēles, tatad ar mani var sarunāt 🙂
Šveice ir Dainai un Anitai (ļoti ticams, ka spēle ir pie Egitas)