Arī devītnieks nodarīts

Sveiki vēlreiz.

Kamēr pārējie gatavojās 8. kārtas pārspelei, daži aktīvisti jau ķērās vērsim pie lietas ragiem un iestartēja 9. kārtu. Zuka lomā debitēja Gatis, un ar Evitu, Cipānu un Anitu izspēlēja Āfriku un Indiju.
Iz Āfrikas protokola – “Anita ķer Cipānu un Āfrikas ziloņus, lai arī Cipāns piedāvā ķert lašus” Neatceros par zloņiem, bet finiša spurtā Anitai Cipānu izdevās ne vien noķert bet arī apdzīt, tiekot pie pirmās Āfrikas uzvaras karjerā.
Par Indiju – Gatis spēlē kapraču zeķēs, Anitai rādās putniņi, Sophie tamborē mandalas, un pēc ķiršu balzāma spēles dalībnieki paliek ziedoši. Līdz dziedošiem netikām, jo daļa balzāma tika iztērēta grīdas ja ne mazgāšanai, tas vismaz ierīvēšanai. Cik esmu pa ausu galam dzirdējis, tagad šis ir modīgi (nākamās kārtas daībnieki arī esot izpildījuši ko līdzīgu, tik dzērieniņš bijis cits)
Lai nu kā, cīņa bija sīva un visi rezultāti satilpa 6 punktos – uzvarētājam 108, “zaudētājam” 102, Antita un Cipāns arī pamanījās izpildīt misijas 8/8 tomēr galā punkti visvairāk Anitai, un rezultātā – dubultuzvara un 210 turnīra punti.

Arī Mārupes četrinieks (Salvis, Kārlis, Egita, Eds) sāka ar Āfriku. Eds bija sevis meklējumos – “Kā lai es zinu, kā es to visu esmu paredzējis”, taču acīmredzot paredzējis bija labi, jo rezultāts cienījams, tomēr nepārspēts palika Kārlis, kas ar vienas izpildītas misijas pārsvaru tika pie bonusa un ar to kompletā arī pie uzvaras. Salvim tikmēr pagalam neveiksmīga spēle, savācot vien aptuveni pusi no uzvarētāja punktiem.
Indijā gan viņam veicās labāk – misijas 10/10, tomēr arī ar to bija par īsu, lai pārsistu Egitas 3 mandalas.
Eds savuārt bija “sajūsmā” un sacerēja “Haika priekam” –
“Gājiens pirms Tu-tūū
Pilnīgs в пиз…у!”
Lai arī haika parasti ir 3 rindās, šoreiz piedodam, jo klāt nebiju, bet šķiet ka tu tū izjauca misijām 11/11 un potenciālu uzvaru.
Pēc šādām peripētijām šim četriniekam rezultāti visai līdzīgi un neviena pārstāvja pjedestālā.

Visbeidzot Titurgas grupējums.
Šeit pārmaiņas pēc sāka ar Indiju. Ilva, novērtējusi pagājušās kārtas sekmes un ka šajā kompānijā vīns nedarbosies, ķērās pie plāna B un … uzvarēja!!!
Visaktīvāk šķiet cīnījšs Chi – gan mandalu uzbūvēja, gan garāko ceļu uzbūvēja, gan Tu-Tū pieteica… bet nu 3 izpildītas misijas pret 8 tomēr bija par maz.
Āfrikā Daina izpildīja 1 misiju no 2 un dabūja mīnus 4 un bija jau gatava doties mājās ja vien ne maza problēmiņa – viņa jau bija mājās 😀
Toties parējie cīnījās kā Āfrikas lauvas, un saskaitot rezultātus izrādījās, ka Ilvai un Zvirgdem ir vienāds punktu skaits – 157, bet Chi atpaliek par nieka 3 punktiem. Nācās atkal studēt noteikumus, kurš tad ir pilnvērtīgāks uzvarētājs. Kā noskaidrojās, ar vairāk izpildītām misijām Ilvai 105 punti un dubultuzvara, Zvirgzdiem 100, bet no šī četrinieka 3 spēlētāji tika pjedestālā.

Itavo – Zelts blondīnēm Anitai un Ilvai (abām pa 210), sudrabs Zvirgzdiem – 194.4, bronza Chi – 187.2. Tuvākais sekotājs – Eds – 184.1
Otrajā galā 2 līderi – ierasti Evita ar 146.1 un neierasti Salvis ar 146.6. Pārējiem ap 170 un vairāk.

Kopvērtējums.
Karogu turpina nest Gatis ar 1653, savuārt topā atgriežas Anita (1622.9), turklāt kombinācija Anitai dubultuzvara bet Salvim lejasgals, rezultējas ar to, ka Anita ielec otrajā vietā, bet Salvim pagaidām vien koka medaļa. Eds ar visu haiku nosrgā trešo pakāpienu – 1602.5

Lejasgalā izmaiņas nav novērotas

Bonuss tiem, kas  visu izlasīja – pārskats, kā kuram ir veicies turnīra gaitā (kurā vietā bijis pēc katras kārtas) – https://vilcieni.cipans.lv/?p=960 (ērtāk skatāms no datora)