6. Kārta – Anglijā viss ir ačgārni

Sveiki!

Pirmkārt – gribu visus apsveikt ar to, ka pusi turnīra esam nolauzuši.
Otrkārt – apsveikt dubultā, ar to, ka mēs to esam izdarījuši laicīgi 🙂

Spriežot pēc protokoliem, ja neskaita Vecrīgu, kur spēlēts jau pašā kārtas sākumā, pārējās spēles ir tikušas aizvadītas pirmsziemassvētku cienīgā klusumā. Mārupes protokolā bija pat bija pamanījušies protokolu ne vien atstāt bez piezīmēm, bet arī bez šādas tādas svarīgas informācijas par pašu spēli, turklāt apzvanot dalībniekus, tiem bija iestājusies kolektīvā amnēzija. Beigās jau gali tika savilkti, bet biezpienu ēst tomēr šoreiz rekomenēšu 😀

Tātad, par kārtu.
????ī??.
Cipāns, Evita, Ilva, Zvirgzdi
Sākām ar Angliju.
Ilva laikam bija to bremžu padarīšanu ņēmusi ļaunā, tāpēc arī šoreiz izcēlās ar “sāk un beidz, man nav 0 tu-tū”
Cipāns savukārt 3 reizes gāja meklēt kartē pilsētu (šķiet, Norwitch), kas nemitīgi zuda, un lai cik smieklīgi tas nebūtu, beigu beigās tapat ceļu uz turieni neuzcēla, misijās dabūjot vien 7 punktus. Nelīdzēja pat garais ceļš.
Pilnīgi atšķirīga pieeja bija Seymouram. Novērtējis situāciju, ka kūku tuvumā nav, un zaudes gadījumā nāksies samierināties vien ar buljona pīrādziņiem, vaļības neatļāvās un vinnēja itin pārliecinoši. Lūk to es saucu par motivāciju 😀
P.S. Informācija Chi – tava čīkstēšanas metode ir pie Zvirgzdiem, vari savākt atpakaļ 😀
Turpinājām ar Āziju, Cipāns bija miermīlīgs un ķēra taurenšus, taču jo tālāk spēle virzījās, jo spēle kļuva saspringtāka. Ilva un Cipāns viens otru izaicināja uz dueli (spēles laukumā, protams), Evita savukārt bija tikusi pie iemīļotās nodarbes – papīru apskribelēšanas. Dueļa rezultātā izrādījās ka Ilva Cipāna dēl zaudējusi nevainību, uz ko saņēma spēles biedru replikas “A ko tu sūdzies? Pati taču ļāvies” Lai nu kā tur būtu, galvenā persona šajā spēlē bija Ilze, kura, kā šobrīd ir modīgi teikt, izdukurēja visus pārējos. Protokoā gan ir rakstīts, ka īstenībā bija otrādāk, “mēs visi piekāpāmies Ilzei” 🙂
Līdz ar to Zvirgzdiem, kas tikai iepriekšējā kārtā izcīnīja savu pirmo pilnvērtīgo uzvaru, šoreiz dubultuzvara un konkurenti atstāti tā uz ~150.
?????????????.
Chi, Daina, Eds, Anita.
Pieejamā informācija ir visai skopa, var spriest vienīgi to, ka Āzija ir izspēēta rekordtempā, cīņa ir bijusi līdzīga, bet uzvara Chi.
Savukārt Anglijā Eds ar pretiniekiem ir izrīkojies apmēram tāpat kā Ilze Vecrīgā.
?ā????
Egita, Salvis, Zuks, Kārlis
Arī par šo izspēli informācija ir visai skopa. Vērts atzīmēt, ka pirmo reizi UK tikusi izspēlēta “double track” kārts, kas maksā 4 žokerus un ļauj būvēt ceļu blakus jau uzbūvētam. Tādējādi gan Kārlim, gan Egitai garais ceļš, vien Egitai samaksājot par to 4 džokerus vairāk. Sīvā cīņā, lai arī ar nelielu pārsvaru, uzvara tomēr Kārlim.
Āzijā savukārt Zukam bija piemeties vadātājs, kas veda, veda, bet tā arī beigās neaizveda uz Bagdādi, un tas, visticamāk, maksāja uzvaru. Radušos situāciju veikli izmantoja Egita, tiekot pie uzvaras, bet Salvis un Kārlis elpoja pakausī, atpaliekot vien pāris punktus.

Itavo – 5 cilvēkiem bija rezultāts virs vidējā, pārējiem zem. Un no tiem pieciem, vienam tas “virs” tāds knaps, savukārt diviem – virs 200. Īsāk sakot – Zvirgzdi, Egita, Kārlis un Eds apspēlēja visus pārējos.
Pjedestāls:
Zvirgzdi – 210
Egita – 201.2
Kārlis – 195.1
Edam kārtas koka medālis ar 193 punktiem.

????ī??.
Pimo reizi pjedestāls paliek nemainīgs
Zuks – 1112.9
Salvis – 1063.1
Anita – 1045.4
Pjedestāla pakājē Eds ar cipānu uztaisa rokādi, tagad Eds ir 4tais ar 1043.1, savukārt Cipāns sliktā kārtas rezultāta dēļ, lai arī vēl turās 5. vietā – 1017.3, jau sāk domāt kā to pašu vietu nosargāt, jo arī Kārlis jau ir bīstami tuvu – 1015.7.

Toties pakaļgalā rotācijas ir daudz interesantākas. Egita ir veiksmīgi izsprukusi no pēdējām vietām u nu jau ir 4. no beigām un ar skatu uz Zvirgzdu un Ilvas apdzīšanu (ja ne Zvirgzdu dubultuzvara, varbūt būtu noķērusi jau šajā kārtā)
Savuārt Chi līdera godā nodurējās vien vienu kārtu, jo nu vadībā izvirzās Daina – 889.6 punkti, par 9 mazāk kā Chi.  Vēl par 9 vairāk ir Evitai, tā ka beigu trio ir interesants, un jāatzīst, drusku neierasts , jo Chi biju pieradis vērot trijniekā tabulas otrā galā.

Ar to arī šķit apskatu var beigt, dodamies pelnītā pārtraukumā līdz nākamajam gadam (ja precīzāk, tad līdz 8. janvārim) un ar 9. janvāri atsākam turnīru ar jaunu sparu.
Iešūposimies ar mazām, 3jnieku kompānijām, Ziemeļvalstīm un Šveici
Laiks: 09.01-22.01-22
4nieki:
* Cipāns, Evita, Zuks
* Kārlis, Anita, Zvirgzdi
* Egita, Salvis, Daina
* Ilva, Eds, Chi